WWW.KAMENNÉKOBERCE.COM
 

Dotazy

Vaše nejčastěji kladené otázky a dotazy

1. Jak provádět zateplení budov ETICS s tradičním škrábaným povrchem břízolitového typu?

Pro použití je vhodný tepelně izolační kompozitní systém Weber s omítkou weber.top. Založení systému se provede obvyklým způsobem.  Soklový profil je ukončen min. 15cm nad terénem. Lepení zolačního materiálu pouze pomocí webwer.therm.min. Do první vrstvy stěrkové hmoty weber.therm se vkládá skleněná síťovina. Druhá vrstva se upraví zubovým hladítkem. Izolant se kotví hmoždinkami s ocelovým trnem. Povrch tmelu upravujeme zubovým hladítkem do vodorovných vlnek. Omítka weber.top ve vrstvě 10-11mm prodedena klasicky nebo strojně, a ihned stažena zub.hladítkem. Následující den se provede vyškrábání povrchu.

2. Jak zjistíme, zda je nátěr klihový či disperzní?

Je třeba se rozhodnout, zda budete malovat disperzními či klihovými barvami. U disperzních nátěrů již do budoucna odpadá škrábání straých nátěrů a samozřejmě i životnost je u těchto nátěrů dlouhodobější. (weber.deco mal, kerapa IK, kerapas expres, kerapas 2000)

  • Klihové barvy po namočení ztmavnou, pouští a otírají se, dají se lehce odloupnout, případně omýt.
  • Disperzní barvy po namočení neztmavnou, neotírají se a nejdou oddělit od podkladu.
  • Vápenné nátěry po namočení nepouští, ale při větší vrstvě praskají.

3. Jak si ušetřit čas při realizaci tenkostěnných omítek?

Řešení je jednoduché - stačí použít jádrovou omítku weber.dur mono. Tím odpadá nutnost aplikovat štukování omítky. Omítka webwr.dur mono lze uhladit přímo štukové struktury.

4. Jak postupovat při renovaci starého zdiva se známkami poškození vlhkostí a solí?

Starou vlhkou a zasolenou omítku je nutné odstranit do výšky min. 80-100cm nad viditelnou hranici vlhkosti. Okopanou omítku je nutné ihned odstranit z pracovního prostoru.
Spáry ve zdivu se vyškrábou do hloubky 1-2cm a zdivo se očistí kartáčem.
Omytí (navlhčení) vodou se provádí před nahozením podhozu.
Pro zvýšení stability zdiva je možné vyškrábané spáry nahradit jinou omítkou.
Vyrovnání nerovností se provádí již přímo sanační omítkou, do které vkládáme úlomky pro propustného materiálu jako jsou úlomky cihlových tašek a cihel. Nesmíme používat úlomky betonu a betonových tašek. Podklad lze také vyrovnat dozděním na vápennocementovou maltu.
Při vyrovnání větších nerovností omítkou je nutné omítku vyztužit ocelovou sítí.
Aplikace
Sanační omítka se nahazuje na předem celoplošně nahozený postřik terrasan P710/terradry P709.
Terrasan P720/terradry P719 se rozmíchává s čistou vodou (cca 12-13l/1pytel). Do čisté míchačky dáme cca 10 litrů vodyna 1 pytel a dle potřeby přidáme další. Dodatečné přidání provádíme pomalu a tak, aby byla malta na konci míchacího cyklu plasticky tuhá. Doba míchání je min. 3 min a max 7 min.
Vlastní sanační omítka se provádí cca po 3 dnech. V den zpracováí je nutné podklad důkladně, rovnoměrně navlhčit. Při vysokých telotách a větrném počasí je navlhčení také nutné bezprostředně před započetím práce.
Sanační omítka se nanáší ve vrstvě nejméně 3 cm, při vrstvách silnějších se provádí nanášení dvouvrstvě - mokrá do mokré a zároveň se stáhne a zarovná latí. Sanační omítka se ukončí cca 2 cm nad terénem v celé tloušťce.
Po jednom až dvou dnech (podle počasí) se po dobrém navlhčení na tuto omítkovou vrstvu nahodí ještě jedna vrstva sanační omítky silné 0,5 cm a závěrem se za vlhka uhladí hladítkem. K docílení zvláště hladkého nátěrového podkladu se nanese po 2-4 dnech 3-4mm silná vrstva jemné omítky terrasan R600.
Nemá-li být účiněk sanační omítky negativně ovlivňován, smějí být na venkovní plochy k vytváření struktury a barevného provedení použity pouze silikátová nebo silikonová om. 1-1,5mm bez penetrace, silikátové, silikonové nátěry nebo nátěr redis F. V interiéru použijeme kerasil bez penetrace. Před nanášením musí být sanční omítka dobře zatvrdlá a celkově vyschlá (cca po 3 týdnech).

Poptávka materiálu
Formulář pro dotaz nebo poptávku na stavební materiál. Odpovíme i na dotaz týkající se produktu, který zde není uvedent. Rádi Vám vyjdeme vstříc s naší nabídkou.
- - -

 

- - -

 

NOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA


PONDĚLÍ - PÁTEK: 6:30 - 16:30

SOBOTA: 7:00 - 11:30AKCE LÉTO 2017

AKCE LÉTO 2017
Více

WANET